Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Versenyeredmények, események 2014.



2014. január 25-én 11 gyermek részvételével megrendezésre került a 
Csongrád Városi Egyéni Sakkdiákolimpia. A versenyen a következő eredmények születtek:

1. korcsoport lány (2005-2006)

1. Bozó Hanna
2. Keller Fanni
3. Somogyi Andrea

1. korcsoport fiú (2005-2006)

1. Szatmári Kristóf
2. Horváth Hunor

2. korcsoport lány (2003-2004)

1. Somogyi Zita

2. korcsoport fiú (2003-2004) 

1. Somogyi Árpád

 3. korcsoport lány (2001-2002)

1. Nyírő Kitti
2. Horváth Anna

 3. korcsoport fiú (2001-2002)

1. Nyári Gergely

4. korcsoport fiú (1999-2000) 

1. Pozsár Álmos

A résztvevők jogosultak elindulni a Megyei Diákolimpián.


Csongrád Megyei Diákolimpia      8 év alatti lányok 1. kcs. egyéni (Szeged, Tisza-parti
 ált. iskola,2014. Március)

Végeredmény

Rank S.szám Név Orsz Klub Pont SB
1 3 Fülöp Csilla HUN Tisza-p., Szeged 4,0 13,00
2 5 Katona Kitti HUN Tisza-p., Szeged 4,0 11,00
3 2 Farkas Virág HUN Tisza-p., Szeged 4,0 9,50
4 1 Donáth Lili HUN Petőfi, Szeged 3,0 7,00
5 6 Kiss Izabella HUN Szőnyi B., Hmvhely 3,0 5,50
6 9 Márkus Molli HUN Varga T., Hmvhely 3,0 5,00
7 7 Kiszel Jennifer HUN Szőnyi B., Hmvhely 2,5 3,50
13 Vidiczki Dorina HUN Madách, Szeged 2,5 3,50
9 4 György Johanna HUN Madách, Szeged 2,0 3,25
10 12 Szekeres Lili HUN Madách, Szeged 2,0 3,25
11 10 Nagy Emese HUN Szőnyi B., Hmvhely 2,0 3,25
12 11 Somogyi Andrea HUN Csongrád 2,0 2,25
13 8 Nagy Lilla HUN Weöres, Szeged 1,0 0,50

II. Korcsoportos
Végeredmény
Rank S.szám Név Orsz Pts.
1 1 Bánfi Zita HUN 7,0
2 8 Varga Virág HUN 6,0
3 3 Somogyi Zita HUN 4,5
4 5 Zsiga Krisztina HUN 4,0
5 7 Berkesi Timea HUN 3,5
6 6 Deák Henrietta HUN 2,0
7 4 Tóth Eszter HUN 1,0
8 2 Tóth Virág HUN 0,0

III. Korcsoportos

Végeredmény

Rank S.szám Név ÉLŐ Orsz Pts.
1 5 Kiss Rebeka 1519 HUN 4,0
2 4 Illes Anna 0 HUN 3,0
3 3 Varga Szilvia 0 HUN 2,0
4 1 Weiner Zsófia 1213 HUN 1,0
5 2 Horváth Anna 0 HUN 1,0

8 év alatti fiúk 1. kcs

 32 33 Szatmári Kristóf HUN 3,0 18,5

 10 év alatti fiúk 2. kcs
 15 17 Somogyi Árpád 0 HUN Csongrád 3,0 17,5

12 év alatti fiúk 3. kcs

 15 14 Nyári Gergely 0 HUN 2,0 20,0      László Jenő Emlékverseny  Kiskunfélegyháza, 2014. 03.22.j
-------------------------------------------------------------------------------
  1.    1  Varga Klára                 7.0  31.5  31.50  28.0  2252  I.
  2.    2  Kemény Csaba                5.0  33.0  21.00  20.5  2102  II.  Félegyházi
        9  Márta Dominik               5.0  32.0  20.25  22.5  1939  III.
        6  Fábián Nagy Sándor          5.0  29.0  17.75  20.5  2043  Bács-megyén-kívüli
       11  Retkes Péter                5.0  28.0  19.00  20.0  1893     if. I.
        4  Hajdú István                5.0  27.5  18.00  20.5  2079       
  7.    7  Csúri László                4.5  31.5  17.00  21.0  1973 
       10  Nagy József                 4.5  26.5  13.00  16.5  1903 
        5  Szekeres Sebestyén          4.5  24.5  14.75  17.5  2046 
 10.    8  Ábrahám Zoltán              4.0  32.5  15.50  21.0  1957 
       21  Varga Béla                  4.0  28.5  14.00  17.0  
        3  Karsai István               4.0  27.0  13.00  17.0  2091 
       28  Karsai Dávid                4.0  23.0  11.50  12.0  
 14.   15  Fekete Alex                 3.5  27.5  12.25  13.5  1752
       33  Könyves Gábor               3.5  24.5  10.50  15.0          if. II.
       26  Rácz István                 3.5  24.5   9.00  14.0         LEGTAPASZTALTABB
       20  Balogh Judit Dóra           3.5  24.0   8.75  13.5  1272   if. III.
       18  Bodor Máté                  3.5  24.0   8.25   9.5  1528 
       17  Kozák János                 3.5  23.0   9.00  13.5  1604 
       14  Ábrahám Lajos               3.5  23.0   8.00  16.5  1767 
 21.   19  Nagy Noémi                  3.0  28.0  11.25  14.0  1501       Női
       12  Fekete Martin               3.0  25.5   8.00  15.0  1832  
       31  Szekeres János              3.0  22.0   8.00  12.0  
       16  Kovács Sándor               3.0  21.5   7.00  11.5  1626  
       22  Horváth József              3.0  21.5   6.00  11.5  
       25  Terbe Béla                  3.0  18.5   4.50   9.0  
 27.   13  Sipos Kálmán                2.5  21.0   4.25   9.5  1796  
       24  Gálfi Mihály                2.5  19.0   4.75   8.5  
       23  László Zsolt                2.5  16.5   3.00   6.0  
 30.   29  Kurucz Gergely              2.0  21.0   5.25   9.5  
       32  Almási Attila               2.0  20.5   5.00   8.0  
       34  Retkes Sándor               2.0  16.5   1.50   7.0  
 33.   30  Nagy Sándor                 1.0  17.0   1.50   3.5  
 34.   27  Apor Sándor                 0.5  19.5   0.50   1.5     BátorKüzdő vigaszdíj



 Ifjúságiak

H.   Rsz.  Név                        Pont  Bch   SB     PS    Élő   Dij / különdij
-------------------------------------------------------------------------------
  1.   11  Virág Tamás                 6.5  33.0  30.75  25.0        I.
  2.    1  Udvardi Zalán               6.0  31.0  24.50  25.0  1535  II.
  3.    7  Égető Tamás                 5.5  29.5  20.75  21.5        III.
  4.    8  Szekeres Orsolya            5.0  30.5  18.00  20.0          Lány I.
  5.    6  Vorák Patrik                4.5  33.0  19.00  20.0          Serd.Fiú I.
       24  Móczár Péter                4.5  22.5  11.00  16.5          Serd.Fiú II.
  7.   22  Illés Anna                  4.0  31.0  14.50  17.0          Serd.Lány I.
       13  Szekeres Zsófia             4.0  29.5  14.50  18.0          Serd.Lány II.
        2  Papp Bence                  4.0  28.5  13.00  19.0          Serd.Fiú III.
        3  Tapodi Norman Lajos         4.0  28.5  12.00  19.0             
        5  Daróczi Donát               4.0  27.5  13.00  16.0          8éves fiú I.
        4  Papp Marcell Imre           4.0  25.0  10.00  15.0          8éves fiú II.
       17  Lovászi Szabolcs            4.0  21.5   9.00  12.0             
 14.   16  Pozsár Álmos                3.0  26.5  10.00  15.0             
       15  Hideg István Benjámin       3.0  24.0   7.00  13.0             
       14  Turcsányi Mátyás            3.0  23.5   7.00  12.0          8éves fiú III.
       12  Zsikla Márk                 3.0  23.5   7.00  12.0             
        9  Balogh István               3.0  21.5   6.00  13.0             
       10  Fekete Zsombor              3.0  21.0   6.00  11.0             
       26  Szekeres Norbert            3.0  19.0   4.00  11.0             
       19  Csenki Endre Dániel         3.0  16.0   3.00   7.0             
 22.   18  Szatmári Kristóf            2.0  20.5   2.00   9.0             
       23  Kámán Ákos                  2.0  18.0   3.00   7.0             
       20  Horváth Anna                2.0  16.0   1.00   7.0          Serd.Lány III.
 25.   21  Horváth Hunor               1.0  19.0   0.00   3.0          LEGFIATALABB
 26.   25  Salma Benjámin János        0.0  17.5   0.00   0.0          Első-versenyes 









                       TISZAALPÁRI SAKK FARSANG        
Eredmények:
Ranking after round 7 of Tiszaalpári Farsang 2014-02-08 Felnőtt
No. PNo. Name Score WP SB PS rat. TPR W-We
-------------------------------------------------------------------------------
1. 1 Pál Imre 6.0 30.0 25.75 25.5 2141 2192 +0.23
2. 5 Sipos Kálmán 5.5 26.5 18.25 23.5 1799 2101 +1.13
3. 11 Bársony András 4.5 28.5 17.25 18.0 0000 1898 +0.50
4.    8 Nagy Noémi 4.5 26.0 14.50 17.5 1501 1703 +0.70
3.    10 Cs. Kovács László 4.5 26.0 13.00 16.0 0000 1898 +0.50
6. 4 Nagy József 4.0 32.0 16.75 19.5 1890 1835 -0.21
7.  3 Lantos István 4.0 25.0 12.00 16.0 1897 1551 -1.71
8. 2 Nagy Ferenc 3.5 28.5 11.25 13.5 1957 1656 -0.68
9 Katona József Sámuel 3.5 27.0 9.75 16.0 1468 1746 +0.89
10. 17 Besenyei Zsolt 3.0 22.5 6.50 12.0 0000 1668 1668
11.   14 Virág Tamás 3.0 20.5 4.00 10.0 0000 1048 1048
12. 6 Ábrahám Lajos 3.0 20.0 5.50 11.5 1790 1162 -0.35
13 Dragon János 3.0 19.5 4.00 11.0 0000 971 971
14. 18 Csillik Szilárd 3.0 18.5 4.00 10.0 0000 1604 1604
15. 7 Nagy János József 0.5 27.5 12.25 3.5 1728 - +0.00
16. 12 Gálfi Mihály 0.5 27.5 12.25 3.5 0000 1728 0
17. 16 Angebrandt Máté 0.5 22.5 0.25 2.0 0000 1060 0
18. 15 Almási Attila 0.5 19.0 0.25 2.0 0000 894 0
Ifjúsági
No. PNo. Name Score WP SB PS rat. TPR W-We
-------------------------------------------------------------------------------
1. 4 Tapodi Norman Lajos 7.0 26.5 26.50 28.0 0000 2129 0
2. 3 Papp Bence 6.0 27.0 20.00 23.0 0000 - 0
3. 2 Papp Marcell Imre 5.0 30.5 17.50 21.0 0000 - 0
4. 7 Angebrandt Ákos 4.5 22.5 11.75 18.0 0000 - 0
5. 5 Vorák Patrik 4.0 32.5 14.50 19.0 0000 - 0
6. 12 Lantos Alexandra 4.0 24.0 10.50 13.0 0000 - 0
7.13 Melján Dávid 4.0 19.5 8.00 12.0 0000 659 0
8. 6 Tánczos-Szabó Csenge 3.5 29.5 12.25 18.0 0000 2129 0
9. 16 Salamon András 3.5 25.5 9.25 15.0 0000 1394 0
10. 1 Hideg Ferenc Bendegúz 3.5 24.5 9.50 16.0 1394 - +0.00
11. 8 Bozsóki Dániel 3.0 29.5 7.50 16.0 0000 2129 0
12. 10 Dong Yifan 3.0 20.5 4.75 9.0 0000 - 0
13. 9 Király Kata 3.0 20.0 5.25 8.0 0000 659 0
14 Molnár Detre 3.0 16.5 4.25 10.5 0000 - 0
15. 15 Pozsár Álmos 2.5 21.0 3.25 8.5 0000 - 0
16. 11 Karai Kornél 2.0 23.0 3.25 9.0 0000 659 0
17. 17 Szatmári Kristóf 1.5 24.0 1.75 8.0 0000 - 0       
  Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság(MEFOB)  
2014.03.08. Budapest,
 Corvinus Egyetem 
 
Noémi(1501) az értékszáma alapján utolsónak volt rangsorolva. 
Ennek ellenére a 42. helyen végzett! 
Kategóriájában (1800 ÉLŐ alattiak)az előkelő 2. helyezést érte el! 
A teljes mezőnyt tekintve a nők között az 5. helyet szerezte meg! 
A versenyen az átlag értékszám 2025 ÉLŐ volt.         

 

br /

 

       

 

Húsvét Kupa Gyermek sakkverseny

 

 

       Csongrád, Kertvendéglő 2014. 04. 19.

 

                        „A” csoport

1.     Hideg Gergő Benedek (Kiskunfélegyháza)   8,5 pont

2.      Hideg Ferenc Bendegúz (KHTK) 1392        7 pont

3.      Szekeres Orsolya (KHTK)                   6,5 pont       Lány I. hely

4.     Juhász Péter (Csongrád)                   5,5 pont

5.      Szekeres Zsófia (Kiskunfélegyháza)   4,5 pont       Lány II. hely

6.      Somogyi Árpád (CSKSI)                     4,5 pont

7.      Pozsár Álmos (CSKSI)                        4,5 pont

8.      Somogyi Zita (CSKSI)                         2,5 pont       Lány III. hely

9.      Hideg István Benjámin (Kiskunfélegyháza)   1,5 pont

10  Nyírő Kitti (Csongrád)                                  1 pont            

 

                          „B” csoport

1.     Szatmári Kristóf (CSKSI)   8 pont

2.      Kocsis Áron (Budapest)     7,5 pont

3.      Horváth Anna (CSKSI)      6,5 pont        Lány I. hely

4.      Szekeres Norbert (Kiskunfélegyháza)  6,5 pont

5.      Bozó Hanna (CSKSI)        4,5 pont        Lány II. hely

6.      Horváth Hunor (CSKSI)     3,5 pont

7.      Keller Fanni (CSKSI)         3 pont           Lány III. hely

8.      Kocsis Evangelina (Budapest)  2,5 pont       

9.      Somogyi Andrea (CSKSI)   1,5 pont     Legfiatalabb kislány  

10.  Kocsis Márk (Budapest)     1,5 pont     Legfiatalabb kisfiú

 

A verseny körmérkőzéses formában lett lebonyolítva.

 

2014. 07. 07 és 11 között került megrendezésre a 4. Nyári Sakk- és sporttábor,
28 gyermek részvételével. 4 kategóriában díjaztuk az ifjú sakkozókat,
az eredmények a következők:


10 év alatti lányok:

1. Somogyi Zita (CSKSI)
2. Bozó Hanna (CSKSI)
3. Keller Fanni (CSKSI)
4. Somogyi Andrea (CSKSI)
5. Varga Zsófia (CSKSI)

10 év alatti fiúk:

1.  Somogyi Árpád (CSKSI)
2. Szatmári Kristóf (CSKSI)
3. Kocsis Áron (Budapest)
4. Szekeres Norbert (Kiskunfélegyháza)
5. Brenner Tamás (Bokros)
6. Barta Bence (Budapest)
7. Pullar Thomas
8. Kocsis Márk (Budapest)

14 év alattiak:

1. Nyári Gergely (Csongrád)
2. Szekeres Zsófia (Kiskunfélegyháza)
3. Szekeres Orsolya (Kiskunfélegyháza)
4. Barta Ádám (Budapest)
5. Kocsis Evangelina (Budapest)

Tanulócsoport gyalogháborús versenye:

1. Makai Péter (Csongrád)
2. Csorba Bálint (Bokros)
3. Ormos-Gonda Csongor (Csongrád)
4. Ladányi Levente (Csongrád)
5. Gácsi Kata (Csongrád)
6. Siha Patrik (Csongrád)

 

2014. 08.02-án rendeztük meg az I. Sakk-triatlon Kupát Csongrádon, melyen 14 gyermek vett részt. Sakkiskolánkat 5 fő képviselte. Sakk, úszás és kapura rúgás sportágakban mérték össze tudásukat a versenyzők, az elért eredményekért pontokat kaptak, a végén az összpontszám számított. Egy csoportban folyt a küzdelem, a végén azonban a haladók ( és nagyobbak) és a kezdők külön voltak értékelve.

Haladó csoport végeredménye:

        Név                                              Összpontszám        Születési év

1. Kocsis Evangelina (Budapest)      66 pont                       2003
2. Nyári Gergely (Csongrád)               66 pont                      2002
3. Somogyi Zita (CSKSI)                      63 pont                       2004
4. Somogyi Árpád (CSKSI)                  61 pont                       2004
5. Kocsis Áron (Budapest)                  56 pont                       2005
6. Szatmári Kristóf (CSKSI)                 48 pont                       2005
7. Pozsár Álmos (CSKSI)                     33 pont                       2000
8. Barta Ádám (Budapest)                   15 pont                       2003

Kezdő csoport (kicsik) végeredménye:

1. Somogyi Andrea (CSKSI)                51 pont                       2006
2. Makai Eszter (Csongrád)                 31 pont                       2004
3. Ladányi Levente (Csongrád)          22 pont                       2006
4. Barta Bence (Budapest)                  15 pont                       2007
5. Makai Péter (Csongrád)                  8 pont                          2006
6. Kocsis Márk (Budapest)                  7 pont                         2008

 

Részeredmények:

Sakk (5 forduló): 1. Kocsis Áron               5 pont
                               2. Pozsár Álmos           4 pont
                               3. Somogyi Árpád         3,5 pont
                               4. Szatmári Kristóf         3 pont

                               5. Kocsis Evangelina    3 pont
                               6. Nyári Gergely              2,5 pont
                               7. Somogyi Zita              2,5 pont
                               8. Barta Ádám                2,5 pont
                               9. Somogyi Andrea        2 pont
                               10. Barta Bence             2 pont
                               11. Makai Péter              1,5 pont
                              12. Ladányi Levente       1,5 pont
                              13. Makai Eszter              1 pont
                               14. Kocsis Márk              1 pont
 

Úszás 33 méter:

1. Nyári Gergely           29,23
2. Somogyi Árpád        32,85
3. Somogyi Zita            35,39
4. Somogyi Andrea      36,2
5. Szatmári Kristóf       36,42
6. Kocsis Áron              38,32
7. Kocsis Lina              38,74
8. Makai Eszter             39,2
9. Barta Bence              52,0
10. Ladányi Levente     54,31
11. Kocsis Márk            57,0
12. Makai Péter            1:01,87
13-14. Pozsár Álmos       nem indult
13-14. Barta Ádám           nem indult

Kapura rúgás, lányoknak dobás (5 próbálkozás):

1. Kocsis Lina
2. Somogyi Zita
3. Makai Eszter
4. Somogyi Andrea
5. Nyári Gergely
6. Ladányi Levente
7. Szatmári Kristóf
8. Somogyi Árpi
9. Kocsis Áron
10. Barta Ádám
11. Pozsár Álmos
12. Barta Bence
13. Kocsis Márk
14. Makai Peti
 


 

 

 

b style=

nbsp;

nbsp; span style=

nbsp; b style=